LÜTFİ ELVAN ELAZIĞ' DA YATIRIMCILARLA BİR ARAYA GELDİ

Okunma: 2069
GÜNCEL 11 Şubat 2017 16:54
Videoyu Aç LÜTFİ ELVAN ELAZIĞ' DA YATIRIMCILARLA BİR ARAYA GELDİ
A
a

LÜTFİ ELVAN ELAZIĞ' DA YATIRIMCILARLA BİR ARAYA GELDİ

Kalkınma Bakanlığı tarafından başlatılan, 24 Ocak tarihinde açıklanan Cazibe Merkezleri programının tanıtımını yapmak üzere Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve bakanlık yetkilileri ile bilikte bügün Elazığ' daydı.
 Elazığ' da yerleşik olan Fırat Kalkınma Ajansı ve Kalkınma Bakanlığı başvuru ve tanıtım süreçlerinin koordinasyonunu gerçekleştiriyorlar. Programın Elazığ' daki iş dünyasına, sanayicilere ve yatırımcılara daha iyi aktarılması adına yapılan cazibe merkezleri bilgilendirme toplantısına Elvan, başkanlık etti.
Elazığ'da ilk önce valiliği ziyaret eden Bakan Elvan'ı, Vali Murat Zorluoğlu, AK Parti Elazığ Milletvekilleri  Ömer Serdar,  Metin Bulut ve Ejder Açıkkapı, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze ile birlikte kamu kurum müdürleri karşıladı. Şeref defterini imzalayan ve Vali Zorluoğlu'ndan brifing alan  Bakan Elvan daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Hangi açıdan bakılırsa bakılsın Doğu Anadolu Bölgesi'nin en önemli merkezlerinden birisinin Elazığ olduğuna vurgu yapan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, " Elazığ doğu ile batı arasında kavşak nokta diyebiliriz.  Elazığ sanayi kültürü en eski olan ve geçmişten ciddi alt yapısı oluştuğunu görüyoruz. Cazibe merkezi programı ile  Elazığ'ı inşallah şahlandıracağız. Özellikle sanayi anlamında çok ciddi yatırımları Elazığ'a kazandıracağız. Bu yönde de çok büyük bir talep söz konusu" dedi.

"ENGELLİ KOŞU KALKACAK, ENGELSİZ KOŞU BAŞLAYACAK"
Türkiye'nin önüne onca engeller konulmasına rağmen hızla büyüyüp, kalkındığını belirten  Bakan Elvan konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Gelişmiş ülkeler büyümesini aşağı çekerken, biz büyümeye, gelişmeye devam ediyoruz. Biz gerçekten koşuyoruz ama nasıl koşuyoruz, engelli koşuyoruz. Yeni anayasa değişikliği ile engelli koşu kalkacak, engelsiz koşuya gireceğiz ve daha hızlı bir şekilde ülkenin kalkınması için mücadele vereceğiz. Yeni hükumet sisteminde de milleti merkeze oturtuyoruz. Siyasetin, devletin merkezinde ve yine mecliste millet var. İster yasama, ister yürütme, ister yargı artık merkezde millet olacak. Dolayısıyla milletin vesayeti dışında hiçbir vesayeti kabul etmiyoruz, milletimiz ne derse bizim söyleyeceğimiz de odur. Biz bu konuda son derece hassasız. Son 15 yılda bizim elde ettiğimiz başarının sırrı da budur. Milletle bütünleşmemiz, derdiyle dertlenmemiz, isteklerini ve taleplerini kendimizin gibi görmemizdir. Dolayısı ile milletin bu kadar destek verdiğine şaşırmasınlar."

ELAZIĞ İÇİN “6. BÖLGE” MÜJDESİ
Cazibe merkezi iller arasında olan ancak teşvikte 4'üncü bölge olan  Elazığ'ın 6'ncı bölge isteğini dile getirilmesi üzerine açıklamalarda bulunan  Bakan Elvan, " Elazığ bugün 4'üncü bölge teşviklerinden yararlanıyor. Cazibe merkezi programını uygulamaya koyduk. Biz istiyoruz ki  Elazığ sanayinin güçlü bir merkezi olsun.  Elazığ herkes tarafından yatırım yapılmak istenen bir il olsun. Bunla ilgili çalışmalarımızı yaptık anlatacağız. Ama teşvik açısından sorarsanız hem cazibe merkezi programlarından yararlanacak, hem de organize sanayi bölgesinde yatırım yapan kardeşlerimiz 6'ncı bölge teşviklerinden yararlanacaklar. Cazibe merkezinin dışında kalsa bile organize sanayi bölgesine yatırım yapıyorsa 6'ncı bölge teşviklerinden yeni yatırımcılar yararlanacak" dedi.

FOTOĞRAF: NİSA YILMAZ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat