MİLLETVEKİLİ EROL’DAN 45 YILLIK BERBERE ZİYARET

Okunma: 48
GÜNCEL 12 Haziran 2021 12:39
Videoyu Aç MİLLETVEKİLİ EROL’DAN 45 YILLIK BERBERE ZİYARET
A
a

MİLLETVEKİLİ EROL’DAN 45 YILLIK BERBERE ZİYARET

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Keban’da 45 yıldır berberlik yapan ve her tıraş ettiği müşterisinin fotoğraflarını alarak dükkanın asan Ahmet Orhan’ı ziyaret etti. 

Keban’da 45 yıldır berberlik yapan 60 yaşındaki 3 çocuk babası Ahmet Orhan’ın dükkanına giren şaşkınlık yaşıyor.  Ahmet Orhan, 45 yıldır her tıraş ettiği Kebanlı müşterisinin  bir fotoğrafını ve hediye olarak da bir kitap almış.  Aldığı fotoğrafları dükkanına asan Orhan,  aldığı kitaplar ile de ufak bir kitaplık kurmuş. Ahmet Orhan, ayrıca 45 yıllık süre zarfında topladığı antika eşyaları da dükkanında sergileyerek müşterilerine nostaljik bir ortamda hizmet veriyor.
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Keban ziyaretinde Orhan’ın dükkanına gitti. Orhan ile uzun süre muhabbet eden,  hal hatırını soran ve taleplerini dinleyen Erol, dükkanı da uzun süre  inceledi. Ardından Orhan’ın kayıt defterine düşüncelerini yazarak imzaladı. 
Milletvekili Gürsel Erol’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ahmet Orhan, “Milletvekili Gürsel Erol’a çok teşekkür ederim. Dükkanıma geldi ve bizi ziyaret etti. Hal hatır sordu, taleplerimizi dinledi ve fotoğraf çekindik. 45 yıllık berberim. Her tıraş ettiğim Kebanlı müşterimin fotoğraflarını aldım ve biriktirdim. Ardından fotoğraflar dükkana astım. Burada ölen ilçe halkının fotoğrafları da var. Hepsi bir anı. Bir de her birinden hediye olarak bir kitap aldım. Mini bir kitaplık kurdum. Gürsel Erol’da geldi kayıt yapıp imzaladı. Şuan fotoğraf alamadım ama ondan da fotoğraf alacağım. Tabi bir de kitap bekliyorum. Erol her geldiğinde uğruyor. Kendisinden  çok memnunuz. Bizlerle uzun süre muhabbet ediyor, sorunlarımızı ve taleplerimizi dinliyor. Kendisine çok teşekkür ederiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sİzce Dolar daha fazla yükselir mi?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR

1 Çay Kaşığı Dilinizde Bekletirseniz...

1 çay kaşığı balı dilinizde bekletirseniz...

Sıcacık içeceğinizden veya çorbanızdan bir yudum almak için sabırsızlanıyorsunuz ancak ilk yudumda diliniz öyle bir yanıyor ki geri kalanının keyfini çıkaramıyorsunuz.

Üstelik dilinizin iyileşmesi uzayınca yediklerinizden hiçbir tat alamayacaksınız. Peki dil yanması nasıl çabuk iyileştirilir?

Ağzınızdan nefes alın
 
Sıcak bir şey yedikten sonra hemen tükürün, dilinizi dışarı çıkarıp ağzınızdan nefes alıp vermeye başlayın. Ağzınızdan nefes aldığınızda soğuk hava içeri girerek yanmayı azaltır.

Soğuk bir şey yiyin/için
 
Hızlı bir şekilde soğuk bir şey yiyip içmek dilinizin sıcaklık derecesini düşürecek, inflamasyonu azaltacak ve doku hasarını önleyecektir. Buz ya da bozlu dondurma emebilirsiniz. Soğuk bir içecekten küçük yudumlar alın.

Ağzınızda ılık su çalkalayın
 
2013'te yapılan bir araştırmaya göre, yanıklardan sonra oluşan hasarı azaltmak için ılık su kullanılabilir. Ilık su, mikrosirkülasyonu arttırarak dokuların ölmesini engelliyor. Ilık suya biraz da tuz atarsanız enfeksiyonu önleyecektir. 1/2 çay kaşığı tuzu bir bardak ılık suyla karıştırıp ağzınızda 30 saniye çalkaladıktan sonra tükürün. Diliniz iyileşene kadar günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Bal
 
Bal, antibakteriyel özelliğiyle bakterinin hasar gören ciltte enfeksiyon oluşturmasını engelliyor; şişliği ve acıyı azaltıyor, iyileşmeyi hızlandırıyor. 1 çay kaşığı balı dilinize yayın, dilinizin üzerinde mümkün olabildiğince bekletin. Gün 2-3 kez tekrarlayın. Bal 1 yaşının altındaki çocuklara verilmemelidir!

Şeker
 
Şeker yanma hissini yatıştırır. Tat alma duyusunu geliştirir. 1 çay kaşığı şekeri dilinize koyup dilinizi damağınıza yaslayıp şeker eriyene kadar bekleyin. Kan şekeriniz yüksekse tavsiye edilmez!

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat